PIT 37 druk

Tagi

zeznanie roczne 2016 do kiedy płacimy podatek

PIT-37 interaktywny jak wypełnić

darmowy program do pit 2016 do pobrania

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Czy złożenie PIT 2017 przed terminem wymaga wcześniejszego opłacenia podatku?

 

W ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych zostały określone ostateczne terminy składania rozliczenia podatkowego. O tym do kiedy należy dostarczyć zeznanie roczne 2017 do urzędu skarbowego, decyduje rodzaj wypełnianego formularza PIT. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, rozliczając się z dochodów osiągniętych w 2017 roku:

  • formularze PIT-16A i PIT-28 trzeba złożyć do 31 stycznia 2018,

  • formularze PIT-36, PIT-36L, PIT-37 interaktywny, PIT-38 oraz PIT-39 do 30 kwietnia 2018.

 

Oczywiście wskazane powyżej daty są ostatecznymi terminami, w których podatnik powinien złożyć roczny PIT, po ich upływie może zostać nałożona kara pieniężna, a jeżeli zobowiązanie podatkowe nie zostało uregulowane, naliczone zostaną również odsetki za zwłokę.

 

Obowiązkiem podatnika jest opłacenie podatku przed upływem terminu złożenia deklaracji PIT, czyli odpowiednio przed 31 stycznia lub 30 kwietnia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby złożyć zeznanie wcześniej. W takiej sytuacji pojawia się jednak wątpliwość czy wcześniejsze rozliczenie, pociąga za sobą konieczność wcześniejszego opłacenia podatku, wynikającego ze składanego formularza.

 

Na szczęście złożenie deklaracji podatkowej przed terminem nie sprawia, że podatnik ma także obowiązek uregulować różnicę pomiędzy naliczonym podatkiem a opłaconymi w trakcie roku zaliczkami. W związku z tym możliwe jest przesłanie formularza PIT do urzędu np. w marcu, a opłacenie podatku dochodowego dopiero w kwietniu. Jak już wcześniej wspomniano, aby nie płacić odsetek trzeba jednak pamiętać, że pieniądze muszą wpłynąć na konto urzędu przed 31 stycznia/30 kwietnia.

 

Każdy podatnik ma możliwość wybrania sposobu złożenia formularzy PIT. Bardzo wygodne jest wysłanie zeznania w formie e-deklaracji, gdyż pozwala na wypełnienie obowiązku podatkowego bez konieczności wychodzenia z domu. W tym celu należy pobrać darmowy program do pit 2017, w którym możemy w prosty sposób obliczyć wysokość podatku, a następnie przesłać wypełniony formularz elektroniczny do właściwego urzędu skarbowego.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37