PIT 37 druk

Tagi

pit 37 pdf

pit 37

pit-37 interaktywny

pit 37 formularz

formularz pit 37

druk pit 37

pit 37 druk

druki pit 37

pit 37 przez internet

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Nowy rok już za nami, podatnicy zaczynają więc przygotowywać się do rozliczenia przychodów, które uzyskali w trakcie ubiegłego - 2017 roku.. Tak samo, jak w latach ubiegłych, zeznanie podatkowe można dostarczyć do urzędu skarbowego zarówno w formie papierowej, jak i w formie elektronicznej. Wybór sposobu złożenia deklaracji rocznej jest zależny od preferencji podatnika. Wygodniej jednak jest złożyć druk PIT 37 za pomocą internetu, do czego zachęcamy.

 

Formularz PIT 37 jest przeznaczony dla osób, które w trakcie ubiegłego roku uzyskiwały przychody opodatkowane na zasadach ogólnych tylko i wyłącznie za pośrednictwem płatnika. Na druku PIT 37 mogą rozliczyć się z fiskusem osoby, które:

 • nie mają obowiązku doliczenia dochodów uzyskanych przez niepełnoletnie dziecko,
 • nie rozliczają strat wykazanych w latach ubiegłych,
 • nie prowadziły pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej wg skali podatkowej,
 • nie prowadziły działów specjalnych produkcji rolnej opodatkowanych wg skali podatkowej,
 • nie uzyskiwały w trakcie 2017 r. przychodów poza granicami kraju.

 

Deklarację podatkową na formularzu PIT 37 można dostarczyć do urzędu skarbowego:

 • osobiście,
 • listownie,
 • przez internet,
 • korzystając z profilu podatkowego.

 

Osoby, które postanowią wysłać zeznanie PITY 2017 w formie elektronicznej, powinny pamiętać, że w celu weryfikacji tożsamości podatnika konieczne jest podanie tzw. danych autoryzujących:

 • pierwszego imienia,
 • nazwiska,
 • daty urodzenia,
 • identyfikatora podatkowego (NIP lub PESEL),
 • kwoty przychodu wykazanej w zeznaniu podatkowym za 2015 r.

 

Aby elektroniczna deklaracja podatkowa została przyjęta przez system, wszystkie powyższe dane muszą być ze sobą zgodne. Podatnik, który nie jest w stanie wskazać wysokości przychodu uzyskanego w ubiegłym roku, będzie musiał dostarczyć zeznanie do urzędu w inny sposób.

Elektroniczny PIT 37 można wypełnić na dwa sposoby – w formie interaktywnego formularza podatkowego lub korzystając z kreatora deklaracji PIT. Obie opcje są dostępne w pit-37 interaktywny druk PDF (do pobrania na naszej stronie).

 

Osoby, które wiedzą jak wypełniać formularze podatkowe, z pewnością będą preferowały wypełnienie deklaracji w formie interaktywnej. Niewątpliwą zaletą interaktywnego formularza podatkowego w PDF są wbudowane formuły, dzięki którym większość obliczeń jest wykonywana automatycznie. W związku z tym, że wszystkie pola obligatoryjne zostały odpowiednio oznaczone, możemy mieć pewność, że żadne z nich nie zostanie przez nas pominięte. Ponieważ poprawność wypełnienia formularza jest dodatkowo weryfikowana przez program, ryzyko popełnienia błędów, które mogłyby skutkować koniecznością złożenia korekty, zostaje zminimalizowane.

 

Możliwość skorzystania z kreatora deklaracji podatkowej z pewnością przypadnie do gustu podatnikom, którzy wypełniają zeznanie podatkowe po raz pierwszy, a także osobom, które dotychczas miały duże problemy z poprawnym wypełnieniem deklaracji rocznej. Rozliczane uzyskanych przychodów przy pomocy kreatora, polega na udzielaniu odpowiedzi na pytania wyświetlane na monitorze komputera. Na podstawie zgromadzonych odpowiedzi program sam generuje druk PIT 37 pdf. W związku z tym, że praca z kreatorem jest bardzo wygodna, a obsługa programu przebiega w sposób całkowicie intuicyjny, z tej metody wypełniania zeznania podatkowego za 2017 r. mogą skorzystać także podatnicy, którzy nie mają dużego doświadczenia w obsłudze komputera.

 

Osoby, które zdecydują się na wysłanie formularza pit 37 w formie elektronicznej, powinny pamiętać o tym, że ostateczny termin dostarczenia deklaracji do urzędu skarbowego upływa 2 maja 2018 r. Żeby mieć całkowitą pewność, że fiskus otrzyma zeznanie na czas, warto wysłać je trochę wcześniej. Po przyjęciu deklaracji, system automatycznie wygeneruje urzędowe poświadczenie odbioru (UPO), będące jedynym dokumentem potwierdzającym, że rozliczenie roczne zostało złożone w terminie. Zalecane jest przechowywanie UPO aż do momentu, w którym zobowiązanie podatkowe za 2017 r. ulegnie przedawnieniu.

 

Więcej ciekawych informacji na temat formularzy PIT 37 można znaleźć w serwisie PIT 37 PDF. Zachęcamy do czytania. Aplikację również można pobrać w serwisie.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37