PIT 37 druk

Tagi

rozliczenie roczne 2016 a aktualizacja danych

PITy 2016 program do pobrania

zmiana adresu w PIT-37

pit 37

pit 37 formularz

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

PIT 37 formularz. Kiedy podatnik ma obowiązek złożyć zgłoszenie aktualizacyjne?

 

Zgodnie ze zmianami w ustawie o NIP istnieją dwa rodzaje identyfikatorów podatkowych – NIP i PESEL. Osoby wykorzystujące do celów podatkowych numer PESEL nie mają obowiązku składania w urzędzie skarbowym zgłoszenia identyfikacyjnego. Nie ciąży na nich również obowiązek dokonywania zgłoszenia aktualizacyjnego. W przypadku zmiany danych adresowych wystarczy, składając rozliczenie roczne (PITY 2017), podać nowy adres zamieszkania. Aktualizacji danych można dokonać także podczas składania comiesięcznych deklaracji dotyczących odprowadzonych zaliczek na podatek dochodowy.

 

Mimo że podatnicy objęci rejestrem PESEL nie muszą składać oddzielnego zgłoszenia aktualizacyjnego, istnieje taka możliwość. O zmianie danych można poinformować urząd skarbowy korzystając z formularza ZAP-3, będącego zgłoszeniem aktualizacyjnym osoby fizycznej będącej podatnikiem.

 

Z nieco inną sytuacją mamy do czynienia w przypadku przedsiębiorców. Muszą oni nie tylko złożyć zgłoszenie identyfikacyjne, ale również informować urząd o każdej zmianie danych, które zostały podane w tym zgłoszeniu. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku należy skorzystać z formularza NIP-7, który jest zgłoszeniem identyfikacyjnym/zgłoszeniem aktualizacyjnym osoby fizycznej będącej podatnikiem lub płatnikiem.

 

Osoba prowadząca działalność gospodarczą powinna poinformować organy skarbowe o każdej zmianie. Ma na to siedem dni, licząc od dnia, w którym dane, wskazane w zgłoszeniu identyfikacyjnym lub w poprzednim zgłoszeniu aktualizacyjnym, uległy zmianie.

 

Osoby posiadające podpis kwalifikowany, mogą dokonać zgłoszenia w PITy 2017 program, który umożliwia przesłanie NIP-7 w formie elektronicznej, bezpośrednio do wybranego urzędu skarbowego. Niestety nie jest jeszcze możliwe przesłanie aktualizacji przy pomocy danych autoryzujących, bez podpisu elektronicznego, tak jak ma to miejsce w przypadku formularzy podatkowych takich jak: PIT-16A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39. Miejmy nadzieję, że niebawem również NIP-7 wyślemy w ten sposób.

 

Więcej informacji w serwisie PIT 37 formularz. Zachęcamy do odwiedzin serwisu i śledzenia mediów społecznościowych. Bezpłatny interaktywny pdf PIT 37 jest również do pobrania w serwisie poświęconym rozliczeń podatkowych. Wystarczy kliknąć grafikę "pobierz program". Zachęcamy!

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37