PIT 37 druk

Tagi

ulga na leki w PIT-37

rozliczenie PIT 2016 a ulga rehabilitacyjna

odliczanie ulg w PITy 2016 program

pity 2016

pit 37 instrukcja

instrukcja pit 37

pit 3

pit 37 druk

druk pit 37

formularz pit 37

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Ulga na leki w PITY 2017

 

                Z ulgi rehabilitacyjnej mogą skorzystać osoby niepełnosprawne, których roczny dochód przekroczył 9 120 zł. Jeżeli dochód był niższy od tej kwoty, prawo do ulgi przysługuje podatnikowi, który utrzymuje osobę niepełnosprawną. W ramach ulgi można odliczyć do dochodu/przychodu wydatki poniesione w celu ułatwienia osobie niepełnosprawnej wykonywania czynności życiowych oraz wydatki na cele rehabilitacyjne. Ulgę mogą uwzględnić w zeznaniu rocznym tylko ci podatnicy, którzy rozliczają się z fiskusem na formularzu PIT-28, PIT-36 lub PIT-37.

                Ulga rehabilitacyjna uprawnia do odliczenia wydatków na leki – uwzględnienie kosztów zakupu leków w zeznaniu rocznym, poza ulgą rehabilitacyjną, nie jest możliwe. Ulga rehabilitacyjna uprawnia do uwzględnienia wydatków poniesionych tylko na te leki, które zostały przepisane osobie niepełnosprawnej przez lekarza specjalistę, przy czym dochód może zostać umniejszony niezależnie od tego czy osoba niepełnosprawna stosuje dane leki stale, czy jedynie czasowo.

                Osoby, które wypełniając rozliczenie PITY 2017 odliczają ulgę rehabilitacyjną, powinny pamiętać o przestrzeganiu limitów wskazanych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. W przypadku leków obowiązuje tzw. limit dolny, którego wysokość wynosi 100 zł miesięcznie. Podatnik jest uprawniony do odliczenia kwoty, o którą został przekroczony powyższy limit. Zatem jeżeli w danym miesiącu na leki wydano 120 zł, w ramach ulgi za ten miesiąc można odliczyć od dochodu lub przychodu 20 zł. Jeżeli w trakcie innego miesiąca wydano na leki jedynie 80 zł, odliczenie za ten miesiąc nie będzie możliwe, gdyż kwota wydatków nie przekroczyła 100 zł.

                Najlepszym sposobem na poprawne uwzględnienie wydatków na leki w rocznej deklaracji podatkowej, jest wypełnienie wszystkich niezbędnych formularzy w PITy 2017 interaktywny pdf druk. Trzeba także pamiętać, że korzystanie z ulgi rehabilitacyjnej wymaga dołączenia do zeznania załącznika PIT/O.

 

INSTRUKCJA PIT 37 to nowoczesny portal związany z podatkami. Zaglądaj regularnie, by zawsze mieć pełnię wiedzy na temat rozliczeń związanych z drukiem PIT 37 i innymi formularzami PITY 2017.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37